Henley Business School – relacja z wizyty

W dniach 1-5 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w progach naszej uczelni grupę studentów z Henley Business School z Wielkiej Brytanii wraz z prof. Liz Houldsworth. Wizyta miała miejsce w ramach współpracy z University of Reading. Jej celem było nie tylko zaprezentowanie oferty oraz zalet naszego Uniwersytetu – w tym samego kierunku Executive MBA, ale również praca nad kilkoma przypadkami dotyczącymi zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL) wprost z praktyki biznesowej.
Powitanie grupy miało miejsce w poniedziałek. Na początku spotkania, po krótkim przedstawieniu obecnych przedstawicieli EMBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Dyrektor Programu Executive MBA, prof. Marzena Stor oraz Koordynator Programu Executive MBA dr Łukasz Haromszeki poprowadzili prezentację na temat, naszego kraju, miasta, ale przede wszystkim uniwersytetu i programu.
Podczas kilkudniowej wizyty studenci mieli okazję pracować nad rozwiązaniami ciekawych przypadków HR dla firmy Danfoss. W murach naszej uczelni gościliśmy bowiem absolwentkę naszego Programu EMBA, Panią Iwetę Podłowską (Regional Head of HR, EER, Danfoss) oraz Panią Aleksandrę Penza (HR Generalist, Danfoss).
Następny dzień upłynął na wspólnych zajęciach z międzynarodową grupą studentów MBM oraz na dalszej pracy nad rozwiązaniami HR dla firmy Danfoss.
W czwartek miała miejsce wizyta w siedzibie firmy Sitech w Polkowicach. Firma – Sitech Sp. z o.o. – otrzymała Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2018 za wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach ZZL. Jednym z audytorów w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi organizowanym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych był koordynator Programu Executive MBA, dr Łukasz Haromszeki (na zdjęciu wraz z wyróżniającą statuetką). Wizyta ta, była świetną okazją, aby poszerzyć wiedzę studentów na temat funkcjonowania firmy produkcyjnej, a także, nowatorskich, nagradzanych i wyjątkowych praktyk zarządzania zasobami ludzkimi.
W ramach współpracy z Henley Business School, niebawem międzynarodowa opcja Programu EMBA, będzie miała okazję pojawić się z rewizytą na University of Reading w Wielkiej Brytanii.